Titulní obrázek


Chevrolet Camaro se zakrývacími světlomety

Pokud si občas vzpomenete na generaci Chevroletu Camaro z roku 1967 a jeho speciální světlomety, máme pro vás dobrou zprávu. Společnost Forgiato nabízí na nový Chevrolet Camaro zakrývací světlomety, ty samé, jaké měl původní model.

Přední světlomety jsou výklopné, přesně po vzoru první generace z roku 1967, konkrétněji modelu RS. Novodobá interpretace amerického muscle-caru v podání Forgiato zároveň kombinuje dva styly předních světel původního Camara. Světlomety zakrývají dvě lišty, které jsou ovládané pomocí elektromotorů. Doplněk zastává dvojí funkci, kdy v otevřeném stavu odhaluje standardní světla, v zavřeném potom svítí dva pruhy diod pro denní svícení, inspirované dalšími verzemi Camara.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Nezvyklé je, že s tímto nápadem přišla kalifornská společnost Forgiato specializující se na výrobu ráfků kol. Na druhou stranu se moc není čemu divit, jelikož jsou tvůrci známí značnou křiklavostí svých výrobků. Dobrou zprávou je, že tento doplněk předních světel, nazvaný Forgiato DiFalco Grille, není jen výsadou výstavního vozu na obrázcích. Pokud se vám tedy stýská po starých časech, můžete si zakrývací světla objednat za docela tučných 3399 dolarů (asi 66 000 korun).