Titulní obrázek


Příští Chevrolet Cruze se již nebude vyrábět v Koreji!

Příští generace Chevroletu Cruze se již nebude vyrábět v Koreji. Tuto skutečnost oficiálně oznámil koncern General Motors. V médiích se hovoří o přesunu výroby na starý kontinent. Na konci roku by se měla představit nová generace modelu Cruze.

Jejím základem má být nová koncernová globální platforma. GM chce do roku 2018 vyrábět 2,5 milionu aut s touto platformou. Zatím není potvrzeno, kde se budoucí Cruze bude vyrábět. Šéf korejské divize GM Sergio Rocha pouze dříve uvedl, že automobil bude vznikat na pěti místech. Mezi nimi mají být továrny v USA, Číně a Evropě. V případě výroby v Evropě by Chevrolet mohl využít zdejší závody Opelu, který rovněž patří do koncernu General Motors.

Opel nyní bojuje s nadbytečnou kapacitou svých továren, tento problém by tak výroba aut pro Chevrolet mohla vyřešit. Kvůli klesajícím prodejům v Evropě Opel zahájil další restruktualizaci. Do konce roku evropská divize GM propustí na 2.600 zaměstnanců, v budoucnu bude patrně zavřena továrna Opelu v Bochumi. Cruze je v současnosti vedle Koreje vyráběno také v Číně, Spojených státech nebo v Brazílii.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

O jeho montáž se starají i další závody, například v Rusku nebo Vietnamu, kde vznikají exempláře pro lokální trhy. Kompaktní model nabízený jako sedan, hatchback a kombi nyní představuje asi 50 až 60 % vozů vyráběných v korejském závodu Gunsan, která má roční kapacitu 260.000 aut.