Titulní obrázek


Chevrolet Onix

Automobilka Chevrolet nedávno představila novinku - model Onix. Kompaktní hatchback je však určený hlavně pro jihoamerické trhy. 

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Svojí přídí je Onix typickým Chevroletem. Maska chladiče je rozdělena na dvě části pomocí vodorovné lišty s integrovaným logem značky. Z boku je patrná vyšší světlá výška. Základem vozu je platforma Gamma II určená pro malé automobily. Z Chevroletů jí už používají modely Aveo, Spark nebo Trax. Mezi hlavní konkurenty Onixu mají patřit letos modernizovaný Volkswagen Gol a letos představené Hyundai HB20. Na délku Onix měří 3.93 metru, na šířku 1,7 m a na výšku 1,48 m, rozvor náprav je dlouhý 2,53 metru.

Do zavazadelníku se vejde 280 litrů nákladu. Automobil bude nabízen se dvěma motory umožňujícími spalování, větší čtrnáctistovka pak 72 kW, respektive 78 kW. Jednotky budou spolupracovat s pětistupňovým manuálem, nebo šestistupňovým automatem. Na brazilském trhu bude Onix k dispozici ve třech stupních výbavy. V závislosti na dané verzi se ve výbavě objeví také multimediální systém Chevrolet MyLink se sedmipalcovým barevným displejem.

Vedle toho si zákazníci budou moci pořídit i designové pakety lehce upravující vzhled auta. Právě možnosti individualizace mají nalákat zdejší zákazníky ke koupi Onixu. Brazilské ceny kompaktního Onixu začínají na částce 29.990 brazilských realů, což je v přepočtu asi 282 tisíc korun. Brazílie je pro automobilky lákavým místem, prodeje aut zde stoupají, a tak v této zemi chtějí výrobci expandovat.